Kristal Küre Ödül Vectorel Resmi

Türkiye Kristal Küre Ödülleri; basın, medya, iş dünyası, magazin, dizi, sinema, spor ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren ve çalışmalar yürüten kişi/markaları halk oylaması ile ödüllendiren bir tematik organizasyondur.

Alanlarında başarılı olmuş halk tarafından takdir kazanmış kişi/markalar yine halk tarafından oylanarak ödüllendirilmektedir. Türkiye Kristal Küre Ödülleri organizasyonu Türkiye'deki en prestijli ödüller arasında yer

almakta ve almaya devam etmektedir. 

HALK OYLAMASI

Türkiye Kristal Küre Ödülleri halk oylamasında, organizasyonun heyecanını halkla paylaşarak, konuya merak uyandırmayı ve aktif olarak katılımlarını sağlamayı amaçlamaktadır. Organizasyon komitesi tarafından başvurular incelendikten sonra aday olmaya hak kazanan kişi/markaların takipçi kitlesi olan kişilerin online olarak katılabileceği şekilde oylamaya sunulmaktadır. Her kategoride en çok oyu alan kişi/marka, ilgili kategorinin "Yılın Eni" olarak belirlenmekte ve ödülü de birden çok ulusal kanalın ve seçkin haber ajanslarının katılım sağladığı ödül töreninde kendisine veya temsilcisine takdim edilmektedir.