• Yılın En İyi Dizi Yapımcısı

    Emre KONUK

    (TRT 1 - Uyanış: Büyük Selçuklu)

  • Yılın En İyi Sinema Film Yapımcısı

    Onur YAPRAKÇI

    (Vay Babam Vay)

  • Yılın En İyi Senaristi

    Uğur UZUNOK

    (TRT 1 - Payitaht Abdülhamid)

  • Yılın En İyi Çizgi Film Yapımcısı

    İsmail FİDAN

    (Rafadan Tayfa)

  • Yılın En İyi Klibi

    Mehmet ER

    (Vur Gitsin Beni)

  • Yılın En İyi Erkek Oyuncusu

    Cem UÇAN

    (TRT 1 - Payitaht Abdülhamid)

  • Yılın En İyi Kadın Oyuncusu

    Özge TÖRER

    (ATV - Kuruluş Osman)

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu

    Ali Buhara METE

    (TRT 1 - Payitaht Abdülhamid)

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu

    Ayşen GÜRLER

    (ATV - Kuruluş Osman)

  • Yılın En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu

    Derda Yasir YENAL

    (TRT 1 - Kuşlarla Yolculuk)

  • Yılın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu

    Emel DEDE

    (ATV - Kuruluş Osman)

  • Yılın En İyi Karakter Oyuncusu

    Ali Nuri TÜRKOĞLU

    (TRT 1 - Payitaht Abdülhamid)

  • Yılın En İyi Çocuk Oyuncusu

    Oğuz KARA

    (ATV - Kuruluş Osman)

  • Yılın En İyi Yönetmeni

    Murat ÇERİ

    (Bir Düş Gördüm)

  • Yaşam Boyu Sanat Ödülü

    Mehmet Sabri ARAFATOĞLU

    (Tiyatro ve Sinema Oyuncusu)

  • Yılın En İyi Erkek Tv Programcısı

    Türker AKINCI

    (Ne Var Ne Yok)

  • Yılın En İyi Kadın Tv Programcısı

    Esra ELÖNÜ

    (Arafta Sorular)

  • Yılın En İyi Haber Spikeri

    Tümer DOĞRU

    (Kanal 7 Ana Haber)

  • Yılın En İyi Sabah Kuşağı Programı

    Esra HARMANDA

    (TV360)

  • Yılın En İyi Gezi Programı

    Ahmet ANAPALI

    (Tarihte Yürüyen Adam)

  • Yılın En İyi Radyo Programcısı

    Mehmet ÇELİKYAY

    (TRT Radyo)

  • Yılın En İyi Kitabı

    Ümit ÖZDEMİR

    (Bu Sorular Adamı Dinden Çıkarır)

  • Yılın En İyi Gazetecisi

    Süleyman ÖZIŞIK

    (Türkiye Gazetesi)

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan Tv Kanalı

    Akit Tv

  • Yılın En İyi Online Haber Sitesi

    BeyazGazete.com

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan Youtube Kanalı

    Tasarımcı Dayı

  • Yılın En İyi Sporcusu

    Muratcan DENİZ

    (Avrupa  Karate Şampiyonu)

  • Yılın En İyi Hizmet Ödülleri

    Esenler Belediyesi

    (Dijital Kütüphane)

  • Yılın En İyi Hizmet Ödülleri

    Bağcılar Belediyesi

    (Nostalji Bahçeleri)

  • Yılın En İyi Hizmet Ödülleri

    Fatih Belediyesi

    (Yedikule Bahçe)

  • Yılın En İyi Hizmet Ödülleri

    Safir Hastanesi

  • Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu

    Cansuyu Derneği

  • Yılın En İyi İş Adamı

    Osman YAŞAR

    (Oses Çiğköfte)

  • Yılın En İyi Genç İş Adamı

    Abdülselam AYDIN

    (Large Fashion)

  • Yılın En İyi Giyim Markası

    SuSu

  • Yılın En İyi Girişimi

    JETMARKET

  • Yılın En İyi Medikal Markası

    MD Medikal

  • Yılın En İyi Yazılım Şirketi

    istanbulsoft

  • Yılın En İyi Lojistik Girişimi

    Pakettaxi

  • Yılın En İyi Gıda Markası

    Oses Çiğköfte

  • Yılın En İyi Lezzet Markası

    Tavuk Dünyası

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan İçecek Markası

    Artukbey Kahve

  • Uluslararası Sağlık Turizmi Ödülü

    Hameed Rasool

    (Irak)

  • Yılın En İyi Çıkış Yapan İşletmesi

    Ünlüoğlu Otomotiv

© 2020 Türkiye Kristal Küre Ödülleri - Tüm hakları saklıdır, izinsiz kopyalanamaz veya kullanılamaz.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube